Lithuania
Gerosios Vilties gatve 27, Vilnius

Kuo naudingas rekuperatorius?

Rekuperatoriai – vėdinimo sistemos įrenginiai, kurių metu net iki 95 procentų šilumos yra grąžinama. Remiantis tyrimų duomenimis, kartais tarša patalpose yra kur kas didesnė negu esanti lauke.

Teršėjais gali būti netgi tokie kiekvieno mūsų namuose esantys įrenginiai kaip kompiuteriai, įvairios cheminės priemonės, židiniai, dujinės viryklės, pelėsis, namuose gyvenančios erkutės, naminiai gyvūnai ir pats žmogus. Daugeliui žmonių kyla klausimas, kodėl rekuperatorių vėdinimo sistema turi daugiau privalumų nei įprastas patalpų vėdinimas atidarius langus? Deja, bet natūralus vėdinimas turi tokių trūkumų kaip triukšmas, pasiekiantis jūsų namus iš gatvės ar namų kiemo. Žiemos metu yra prarandama šiluma, o namuose esant skersvėjui rizikuojama susirgti peršalimo ligomis. Iš lauko patenkantis nešvarus oras nėra filtruojamas, todėl dulkės, vabzdžiai ir kiti nešvarumai nusėda namuose.
Rekuperacinė vėdinimo sistema yra naudinga dėl keleto faktorių. Patalpose yra nuolat palaikomas drėgmės ir švaraus oro balansas. Iš tokių patalpų kaip tualetas, vonia, virtuvė yra pašalinami nepageidaujami ir nelabai malonūs kvapai, galintys sklisti nuo kaitlenčių bei vamzdynų, esančių vonioje ir tualete. Taip pat rekuperatoriai pašalina dulkes, toksinus ir kitus alergenus iš lauko oro. Taip pat įrenginiai tiekia norimos temperatūros šildomą arba vėsinamą orą.
Lucky Homes butuose bus įregti KOMFOVENT DOMEKT-CF-250-F rekuperatoriai.

Pagrindinės charekteristikos:

Efektyvus šilumokaitis


Plokštelinis priešsrovinis šilumokaitis išlaiko aukštą naudingumą esant teigiamai lauko oro temperatūrai, todėl pereinamuoju sezono periodu eksploatacijos kaštai minimalūs. Patalpos ore esanti drėgmė iškondensuojama, todėl toks šilumokaitis tinkamiausias padidinto drėgnumo patalpoms.


Žemas triukšmo lygis


Domekt įrenginiuose naudojami specialios geometrijos idealiai subalansuoti ventiliatoriai, įrenginių korpusuose naudojama mineralinė vata, visa tai užtikrina minimalų triukšmo lygį į aplinką. Triukšmo lygis į ortakių sistemą kontroliuojamas parenkant tinkamus triukšmo slopintuvus.


Energijos taupymas


Domekt CF serijoje naudojami tik patys efektyviausi EC (elektroniškai komutuojami) ventiliatoriai, aukšto temperatūrinio naudingumo priešsroviniai plokšteliniai šilumokaičiai, padidinto ploto oro filtrai bei išmanioji automatika, leidžianti ženkliai sumažinti sąnaudas išlaikant komfortišką mikroklimatą patalpose.


Patikimumas ir ilgaamžiškumas


Domekt įrenginių korpusai gaminami iš galvanizuoto plieno papildomai dažyto milteliniu būdu. Ventiliatorių varikliai apsaugoti nuo drėgmės ir dulkių, juose naudojami ilgaamžiai guoliai. Įrenginio priežiūra minimali – reikia tik periodiškai pakeisti oro filtrus.